Beschreibung

Aristotle; Desiderius Erasmus; Simon Grynäus

Aristotelis summi semper philosophi, et in quem unum uim suam uniuersam contulisse natura rerum uidetur, opera quæcunq[ue] hactenus extiterunt omnia: quæ quidem ut antea integris aliquot libris supra priores æditiones omnes à nobis aucta prodieru[n]t, ita nunc quoq[ue] lucis & memoriæ causa, in capita diligenter distinta in lucem emittimus. Præterea quam diligentiam,ut omnibus æditionibus reliquis, omnia hæc exirent a nostra officina emendatiora, adhibuerimus, quoniam uno uerbo dici non potest, ex sequenti pagina plenius cognoscere licebit. Basileae: Per Io. Beb. [Johann Bebel] et Mich[ Michael Isengrin],1550. In folio; vélin, triple filet à froid en encadrement sur les plats. Dos à nerfs. [alpha8, a6, b-z8, Aa8-Nn8, A10, B-Z8, Aa-Bb8, Cc6-Dd6]. Manque: a1-a6, b à i8 et k1.Qques annotations en marge et on joint un manuscript de 8pp in-folio: traduction du traité des vertus et des vices par Aristote

Das Los wurde versteigert. Ergebnisse ansehen