RICCI, Bartolomeo SJ - COLLAERT Triumphus Jesu Christi crucifixi

Antwerpen
Plan…

RICCI, Bartolomeo SJ - COLLAERT

Triumphus Jesu Christi crucifixi Antwerpen Plantijn, ex. J. Moretus 1608 In-8°, [18], 71, [9] pp, met gegraveerde titel en 68 (van 70) mooie gravures van Adr. COLLAERT met voorstellingen van kruisigingen van Heiligen. Gravures 19 en 54 en pp. 20 en 55 vervangen door een kopie. Marges van de 4 eerste bladen gerestaureerd, beduimeld, enkele vlekken. Kalfslederen band, met sleet, scharnieren en hoeken gerestaureerd Het enige boek geïllustreerd door A. Collaert. De platen werden later nog eens gebruikt met retouches van de Mallery in "Sacrum sanctuarium crucis" van Biverius. Zie Funck p. 385 ; BCNI 5401 ; Praz 470 (the 70 plates of crucified martyrs with epigrams are loosely described as emblems in the Ho. cat.). Herkomst: abbé Poiret, St.-Omer

672