Aniane, (Benedetto d') - Codex regularum quas Sancti Patres monachis, et virginibus sanctimonialibus seruandas praescripsere, collectus olim a S. Benedicto Anianensi abbate. Lucas Holstenius Vatic. Basil. canonicus et bibliothecae praefectus in tres partes digestum, auctumque edidit, cum Appendice, in qua SS. Patrum exhortationes ad monachos et virgines. Parisiis, Billaine 1663. In-4° plein veau de l'époque, 7 ff., 160, 360, 140, 92 pp. 15 ff. Benedetto d'Aniane, l'un des reformateurs du monachisme a compilé ici toutes les règles monastiques de l'époque. Seconde édition, peu fréquente. Bon état général.

12