[XVIIe - XIXe siècles] [Judaïca et hebraica] Deux ouvrages : (1) Buxtorf, M.J. Schoole der Jooden Begrypende het gehele Joodsche Geloof (...) Hier agter is bygevoegt een Rede-Strijd tusschen een Jood en een Christen, waar in het Christen Geloof werd verdedigt. Leiden, D. van den Dalen/ H. van Damme, 1702, 2 parties en 1 volume, (16),522 ; 31 p., frontisp. engr. et 4 planches dépliantes par J. Luiken, vélin contemp. Klaversma/ Hannema 337 ; Van Eeghen/ Van der Kellen 374. (2) Fleuri, C. De zeeden der Israeliten ten voorbeelde eener volmaakte republyk ontworpen. En door hoedaanigen opgang den kerklyken staat der kristenen, den ondergang van 't Joods gemeenebest verhaast heeft. Traduction néerlandaise. D. Ghys. Amst, R. Blokland, 1701-1702, 2 parties en 1 vol, (16),260 ; (2),263-568,(21) p., frontisp. engr., carte dépliante, 5 planches dépliantes et 1 autre planche par J. Luiken, a.o., vélin contemp. Le premier plat manque le coin extérieur supérieur, quelques autres imperfections mineures, un bon exemplaire. Fürst I, p. 285 ; Freimann p. 174 (éd. Leiden 1733) ; Klaversma/ Hannema 519 ; Van Eeghen/ Van der Kellen 512 (éd. Leiden 1733). (total 2)

296