Null [Neurologie] Thomas WILLIS.

[Neurologie] Thomas WILLIS. Clarissimi Viri Thomae Willis, medicinae doctoris… Opera omnia, cum elenchis rerum et indicibus necessariis, ut et multis Figuris aeneis. A Lyon, chez Huguetan, 1681, in-4 relié pleine basane racinée épidermée et usée, mors fendillés, dos muet. Illustré d'une vignette sur titre, d'un portrait de l'auteur Thomas Willis (1621-1675), médecin anglais, précurseur de la neurologie, et de 18 planches gravées dont 9 dépliantes, quelques rousseurs dans le texte et trace d'humidité sur quelques feuillets. Ouvrage en 6 parties : De Fermentatione sive de motu corporum naturalium inorganico - De Febribus -De Urinis. Dissertatio epistolica - Cerebri anatome : cui accessit. Nervorum Descriptio et Usus - Pathologiae Cerebri, et nervosi generis specimen, in quo agitur de Morbis Convulsivis, et de Scorbuto - Affectionum Hystericarum et Hypochondriacarum pathologia Spasmodica indicata.

47