[CARTON, C.]

Album descriptif des fêtes et cérémonies religieuses à l'occasion du jubilé de 700 ans du Saint-Sang à Bruges. Précédé de l'abrégé d'un essai sur l'histoire du saint-sang, depuis les premiers siècles de l'église jusqu'à nos jours Bruges Daveluy 1850 In-f° oblong (28,5 x 44 cm). [58] pp, geïllustreerd met front., 28 lithogr. platen, gekleurd en gehoogd met goud en zilver. Elke plaat beschermd met roze zijdepapier. De teksten hebben ornamentele randen met gotische motieven in bleekpaars, bleekrood, blauw, groen, paars. Halve band in groen chagrin uit de tijd, bleekroze schutbladen, voorste scharnier zwak Feestboek n.a.v. het jubileum 700 jaar Heilig Bloed te Brugge. Ref. De Sint-Lucasscholen en de neogotiek, p. 72-73. "De jubileumprocessie van het H Bloed te Brugge, in 1850, met gewaden en banieren n.o.v. J.B. Bethune, illustreert het katholieke reveil van het midden van de 19e eeuw"

622

[CARTON, C.]