(Reliure aux ARMES) [DEMOSTHENE - ECHINE] : Demosthenis et Aeschinis Principum Græciæ Oratorum Opera, cum utriusque autoris Vita, & Vlpiani Commentariis sex postrema recognitione Graecolatina sex codicum[...] per Hieronymvm Vvolvm [...]. Aureliae Allobrogum, excudebat Petrus de la roviere, 1607. Deux parties reliées en un volume. 21,5 par 33,5 cm. (42)-744-titre-499-(1)-(34) pages. Superbe reliure d'époque plein veau havane 6 nerfs, doré trois tranches. Caissons richement ornés. Très riche décor aux petits fers, avec au centre de chaque plat des armoiries d'une grande finesse partagées entre trois familles : CHABRE (Auvergne), CORNABE (Vevey), et MOL (Artois). Un exemple rare d'une reliure dite à l'éventail, à cause des fers disposés en éventail aux quatre coins des plats. Texte grec et trad. latine, en regard sur 2 colonnes. Demosthenis oratoris atheniensis olynthica prima hieronymo vvolfio. - P. 1-165 Secundus tomus qui continet orationes Aeschinis et Demosthenis adversarias / conversas per Hieronymum Vuolfium Oetingensem. - P. [165]-358 Tertius tomus operum Demosthenis, qui continet orationes forenses publicas decem / Hieronymo Vuolfio Oetingensi interprete. - P. [359]-544 Quartus tomus operum Demosthenis, qui continet orationes forenses privatorum contractuum triginta, conversas e Graeco sermone in Latinum / per Hieronymum Vuolfium Oetingensem. - P. 545-744 Demosthenici operis Graecolatini colatini tomus V : Ulpiani rhetoris praefatio, & enarrationes XVIII praecipuarum Demosthenis orationum, Graecolatinae ; vita Demosthenis & Aeschinis a variis descripta autoribus / eodem interprete. - 499, [1 bl., 34] p. Complet. Très bel exemplaire